با سلام.

با پست جدیدی در خدمتتون هستیم. در این قسمت قرار یاد بگیرید چطور با استفاده از نوت پد یه ویروس ساده و بی خطر بسازید. یه جورایی میشه گفت که ویروس نیست و بیشتر به یک برنامه که یک سری دستور رو اجرا میکنه شباهت بیشتری داره. با ما همراه باشید.

اگه نتونستید از ویدیو بالا نهایت استفاده رو ببرید یا دوست ندارید ویدیو تماشا کنید ادامه مطلب رو داشته باشید:

خب برای شروع نوت پد ویندوز رو باز کنید و کد زیر رو کپی و یا تایپ کنید:

do
x = msgbox(" Your Text! ")
loop

خب. متن نوشته شده رو با نام دلخواه اما با فرمت .vbs سیو از… (Save as…) کنید. حالا شما یک برنامه شبیه شکل زیر دارید: , بازش کنید!

خب موفق شدید! تونستید یه برنامه بسازید که تا پایان ویندوز یا ریستارت کردن همونطور اجرا میشه.

البته از طریق تسک منیجر هم میشه بستش. نام نرم افزاری که این برنامه رو اجرا میکنه Microsoft Script Host هستش که بصورت پیش فرض روی تمام ویندوز ها نصبه و وظیفه ی خواندن فایل های Visual Basic رو به عهده داره. میتونید توی تسک منیجر پیداش کنید و End Task رو بزنید.

حالا وقت توضیح کد و همچنین قابلیت هایی که میتونید بهش اضافه کنید میرسه.

خب. اول از همه باید بدونید do و loop که در آغاز و پایان کد ذکر شده به چه دلیله: چون قسمت هایی (صرفا فقط یک قسمت میتونه باشه) که در بین این دو کلمه قرار میگیرند تا وقتی که برنامه بسته یا سیستم ریستارت نشه همینطور اجرا میشن و شما تا هر وقت که روی ضربدر و یا ok کلیک کنید هیچ اتفاقی نمیفته!

حالا شما میتونید این برنامه رو به یک بازی و یا یک نامه برای اعطلاع رسانی تبدیل کنید. (اگه نمیخواید پیامتون تا ابد روی سیتسم بمونه کافیه do و loop رو بردارید) مثلا یک متن رو بنویسید و do و loop رو بردارید که فقط یک بار تکرار شه و بعد با دکمه اوکی یا ضربدر برنامه بسته بشه. برای مثال:

x = msgbox(" متن شما برای فقط یکبار تکرار شدن ")

توجه کنید که x یک متغیر هست و msgbox یعنی جعبه پیام و متنی که بین علامت های “” قرار میگره متن شماست و میتونید تغییرش بدید. میتونید یه همچین ویروس بنویسید:

do
x = msgbox(" Your PC Hacked... Your Data is Down... ")
loop

یا میتونید برای نوشتن نامه اینطور عمل کنید:

x = msgbox(" Salam ")
x = msgbox(" man admin right click hastam :) ")

با گذاشتن چند خط مانند کد بالا روی هم میتونید یک پیام چند صفحه ای ایجاد کنید تا با کلیک روی اوکی یا ضربدر پیام بعدی نشون داده بشه.

خب این بود از آموزش ما در پایان دقت داشته باشید که این ویروس ها و برنامه ها که یاد گرفتید به هیچ عنوان خطری برای سیستم شما یا دوستانتان ندارند.

کپی فقط لینک پست


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *